Najlepsze konta firmowe

0/50 ratings

Konto Firmowe Porównanie – Zobacz Najlepszy Ranking 2019

Własna działalność gospodarcza to z pewnością bardzo interesujący kierunek rozwoju dla wielu osób, które chcą świadczyć własne usługi na swoich własnych warunkach. Co więcej, jest to również niesamowita okazja, aby szybko powiększać swój biznes i w niedługim czasie zacząć zarabiać krocie. Oczywiście każda firma kiedyś gdzieś zaczynała.

Jednym z pierwszym elementów, na jakie początkujący biznesmen powinien zwrócić uwagę, to właśnie założenie własnego konta firmowego. Jest ono niezbędne, aby przeprowadzać transakcję i otrzymywać płatności za świadczące usługi. Jak jednak wybrać odpowiednie konto?

W którym banku najlepiej otworzyć rachunek firmowy? Zapraszamy do zapoznania się z informacjami, które pozwolą wybrać najlepsze konto firmowe samemu! Zanim jednak to zrobimy, sprawdźmy czym się różni konto indywidualne od firmowego raz jakie mogą być zalety takiego konta!

Czy naprawdę potrzebne jest nam konto firmowe

Konto firmowe to nic innego jak konto biznesowe, które działa na bardzo podobnych zasadach jak zwykłe konto prywatne. Jednakże, w przypadku konta firmowego prowadzący rachunek ma inne możliwości. Oczywiście warto wiedzieć, że zakładanie konta firmowego nie jest niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej.

Należy jednak odnotować, że wtedy wszystkie należności będą lądowały na koncie prywatnym, gdyż prawo polskie zobowiązuje każdego przedsiębiorcę do ewidencjonowania obrotów gospodarczych. Jeśli zatem nie chcecie łączyć środków prywatnych oraz tych firmowych, warto założyć rachunek firmowy.

Jak założyć konto firmowe:

  1. Po znalezieniu odpowiadającego nam banku w rankingu, klikamy opcję „Zamów”.
  2. Zapoznajemy się ze szczegółową ofertą oraz z regulaminem i innymi informacjami danej instytucji.
  3. Uzupełniamy podstawowe dane firmy.
  4. Wyrażamy wszelkie zgody potrzebne do kontynuacji zakładania konta firmowego.
  5. Czekamy na odpowiedź zwrotną.

Zalety i wady konta firmowego

Jeśli porównamy konto firmowe do indywidualnego, prywatnego konta, to zauważymy, że tak naprawdę nie różnią się one za wiele. Szczególnie jeśli chodzi o strukturę i sposób funkcjonowania. Jedyną widoczną różnicą będzie koszt utrzymania konta firmowego. Z zasady konta firmowe są droższe w utrzymaniu niż rachunek ROR na koncie prywatnym.

Oczywiście nie jest to reguła, gdyż coraz częściej znaleźć możemy banki, które oferują prowadzenie konta firmowego za zero złotych. Inną rzeczą o negatywnym wydźwięku związaną z kontem firmowym jest ilość formalności. W przypadku konta prywatnego formalność ograniczona jest do minimum.

Gdzie najlepiej założyć konto firmowe

Nie oznacza to jednak, że posiadanie firmowego konta jest nieopłacalne. Wręcz przeciwnie – firmowe konto bankowe to bardzo częsty wybór dla wielu firm, które prężnie się rozwijają i ich transakcje nie ograniczają się jedynie do opłaty ZUSu oraz rozliczenia z urzędem skarbowym.

Łączenie konta prywatnego z wydatkami firmowymi może być dosyć uciążliwe, szczególnie w przypadku weryfikacji skarbowej. Ponadto, nie jest możliwe wpisanie takiego konta jako koszty prowadzenia działalności gospodarczej. W przypadku konta firmowego jest to jak najbardziej możliwe. Dzięki temu ograniczymy wydatki związanie z prowadzeniem konta.

Warto również pamiętać o tym, że niektóre banki prowadzą specjalną politykę, która ma na celu uatrakcyjnić konta firmowe dla wielu działalności. Oznacza to, że możemy liczyć na bardzo atrakcyjne promocje oraz oprocentowania.

Jak znaleźć odpowiednie dla nas konto firmowe

Jak upewnić się, że patrzymy na najlepsze konto firmowe? Przede wszystkim, wiele osób zastanawia się które konto firmowe okaże się najlepsze. Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad otwarciem rachunku na firmę u instytucji, które bardzo często polecane są wśród użytkowników.

Oprócz tego, powinniśmy również szczegółowo zapoznać się z zasadami, jakie obowiązują w danym banku. Jeżeli zastanawiacie się gdzie najlepiej założyć konto firmowe, to zdecydowanie dobrym pomysłem będzie zainteresowanie się z ofertą banku, w którym mamy konto prywatne.

Zaletą takiego rozwiązania będzie oczywiście możliwość natychmiastowego przesłania pieniędzy z konta osobistego na firmowe i w drugą stronę. Oprócz tego, warto również pamiętać o tym, żeby zwrócić uwagę na odsetki.

Konto firmowe zalety:

  • Tańsze paliwo
  • Darmowe prowadzenie konta
  • Atrakcyjne bonusy kwotowe
  • Promocje niedostępne dla klientów indywidualnych

Konto firmowe ranking moneyrank

Oczywiście inną możliwością, która pomoże nam w doborze odpowiedniego miejsca na otworzenia rachunku naszej działalności gospodarczej jest skorzystanie z rankingu kont firmowych. Bardzo często, bo z miesiąca na miesiąc, specjaliści finansowi tworzą rankingu, porównania oraz zestawienia najlepszych banków pod względem rachunków oszczędnościowych, lokat, kont prywatnych oraz oczywiście kont firmowych. Jeżeli zależy nam na szybkim znalezieniu odpowiedniego konta firmowego, to właśnie skorzystanie z rankingu może okazać się najlepszym wyjściem.

Dlaczego konto firmowe jest tak ważne?

Założenie konta firmowego na najlepszych możliwych warunkach jest niezwykle ważne z wielu powodów. Po pierwsze, pozwoli nam to na zgodną współpracę z bankiem. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale niektóre banki nie wyrażają zgody na prowadzenie działalności gospodarczej zarejestrowanej na rachunku prywatnym.

Wskutek tego bank może wypowiedzieć nam umowę. Po drugie, konta firmowe mają bardzo przejrzysty sposób działania i uporządkowanie informacji finansowych będzie nie tylko zbawienne podczas comiesięcznych, kwartalnych, czy rocznych rozliczeń, ale również w przypadku kontroli skarbowej.

Po trzecie – warto pamiętać o tym, że przy staraniu się o kredyt konto firmowe będzie bardzo przydatne! Jeżeli staramy się o kredyt na przedmioty bądź usługi związane nie tylko z naszą działalnością, ale również z prywatnymi sprawunkami, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie pokazanie wyciągu z konta firmowe za ubiegły rok.

Podsumowanie

Posiadanie konta firmowego ma z pewnością swoje zalety. Jest to bardzo ważny aspekt każdej firmy i z pewnością przydatny, jeśli działalność szybko się rozwija. Oczywiście możliwe jest prowadzenie firmy na koncie prywatnym, lecz wiąże się to z pewnymi niedogodnościami i możliwymi przykrymi konsekwencjami.

Pamiętajmy jednak, że gdy zastanawiamy się nad zmianą konta bankowego z prywatnego na firmowy, musimy uwzględnić tę zmianę w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.