0/50 ratings

 

Konto Walutowe Porównanie – Zobacz Najlepszy Ranking 2019

Czym jest konto walutowe? Co powinniśmy o nim wiedzieć? Z dnia na dzień Polacy coraz częściej podróżują po świecie. Jednakże, wożenie ze sobą setek euro, dolarów, funtów czy innej waluty nie jest ani bezpieczne, ani komfortowego. Nic więc dziwnego, że wielu z nas chciałoby zapłacić za granicą kartą.

Niestety, przewalutowanie pieniędzy w przypadku zwykłego rachunku w koncie bankowym jest dosyć drogie i niekiedy podwójnie przewyższa samą wartość usługi czy produktu. Z tego właśnie względu coraz więcej osób decyduje się na konta walutowe.

Poniższy artykuł przedstawi po krótce opis kont walutowych. Zapoznamy was z rankingiem kont walutowych oraz opowiemy na co dokładnie zwrócić uwagę przy zakładaniu konta walutowego przez internet oraz lokalnie.

Konto walutowe o co chodzi w tej ofercie bankowej

Konto walutowe to tak naprawdę zwykłe konto bankowe z normalnym rachunkiem, które otworzone zostało jednak w celu przechowywaniu waluty innej niż złotówki. Jest to bardzo ważne, gdyż w takich sytuacjach nie płacimy za przewalutowanie. Co za tym idzie cena za przedmiot bądź usługę będzie identyczna.

W wielu przypadkach razem z otworzonym rachunkiem otrzymujemy kartę płatniczą. Dzięki temu możemy płacić zbliżeniowo za granicą bądź wypłacać pieniądze z każdego bankomatu na świecie. Jest to świetna możliwość dla każdego, kto chce pozostać mobilny i nie przejmować się problemami z płatnością.

Z tego właśnie powodu warto zainteresować się kontem walutowym. W szczególności jeśli pracujemy za granicą, wyjeżdżamy na wakacje lub na urlop zagraniczny. Czy na przykład udajemy się w delegacje, jako przedstawiciel firmowy czy po prostu chcemy zainwestować w walutę zagraniczną. Jeśli zaś interesuje państwa inny typ kont zalecamy sprawdzić opracowany przez nas ranking kont osobistych który pozwoli wam dokonać najlepszego dla siebie wyboru.

Jak założyć konto walutowe:

  1. Wprowadzamy podstawowe informacje do porównywarki.
  2. Zapoznajemy się z wynikami i wybieramy bank o najlepszych dla nas warunkach.
  3. Podajemy podstawowe informacje dotyczące osoby, na którą konto walutowe zostanie założone.
  4. Czekamy na kontakt osoby odpowiedzialnej za finalizację umowy i otwarcie konta.

Konto walutowe porównanie

Najlepszym sposobem na porównanie kont walutowych będzie z pewnością sprawdzenie rankingu kont walutowych. Należy jednak pamiętać o tym, że istnieje bardzo dużo zróżnicowanych list, które uznają inne konta walutowe za najlepsze. Które zatem będą najlepsze?

Przede wszystkim musimy określić się czego oczekiwać będziemy od takiego konta walutowego. Czy interesuje nas konto walutowe, którego prowadzenie kosztuje? A może pragniemy konta bez żadnych dodatkowych opłat? Czy może wymagany jest zwykły rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy oraz jak wygląda sprawa prowizji w przypadku wypłaty w bankomatach za granicą.

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, czy dany bank wymaga od nas założenia zwykłego konta osobistego z rachunkiem.

Przeglądając rankingu kont walutowych, skupmy się przede wszystkim na znalezieniu kilku interesujących nas opcji. Gdy tylko wybierzemy konta walutowe najbardziej nas interesujące, ważne jest, aby zaznajomić się z warunkami i zasadami, na jakich dane konto walutowe zostanie utworzone.

Czy można założyć konto walutowe przez internet?

Przeglądając porównania kont walutowych, warto zwrócić uwagę na to, czy bank posiada bankowość internetową i czy w tej bankowości istnieje możliwość założenia konta walutowego przez internet. Taka możliwość z pewnością uatrakcyjni ofertę dla wielu z nas. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę ilość czasu, który oszczędzimy zamiast stania w kolejce.

Oczywiście w przypadku zakładania konta walutowego przez internet, należy przede wszystkim przygotować wszystkie potrzebne dokumenty. Jak tylko upewnimy się, że mamy wszystkie skany, to możemy przejść do zakładania konta walutowego.

Konto walutowe zalety:

  • O wiele niższe koszty utrzymania konta przebywając za granicą
  • Brak lub bardzo niskie opłaty za wykonywanie płatności zagranicznych
  • Brak lub bardzo niskie opłaty podczas wypłacania pieniędzy w zagranicznych bankomatach
  • Bezproblemowe i mało kosztowne przewalutowanie

W jakim banku założyć konto walutowe przez internet

Każdy z nas powinien indywidualnie określić czy oferta danego banku nas interesuje czy nie. Warto zwrócić uwagę na to czy mamy do czynienia z rzetelnym i zweryfikowanym dostawcą kont walutowych. Po sprawdzeniu czynników takich jak koszt prowadzenia konta, koszty użytkowania karty, opłaty za przelewy europejskie, światowe oraz polskie, powinniśmy również sprawdzić jakie waluty dany bank oferuje.

Jeżeli nie jesteśmy przekonani co do ofert, które dostarczone nam zostały przez przeróżne zestawy i rankingi, to zawsze możemy udać się do lokalnej placówki. W ten sposób będziemy wiedzieć w jakim banku konto walutowe przez internet będzie najlepsze.

Dlaczego konto walutowe to dobry wybór?

Będziemy przede wszystkim mogli korzystać z bankomatów wszędzie, nieważne gdzie pojedziemy. Oprócz tego, możliwe jest znalezienie oferty, gdzie nie ma opłat za konta walutowe! Oznacza to również, że nie będziemy płacić więcej za płatności w złotówkach, czyli pominiemy koszty związane z przewalutowaniem!

Nie możemy również zapominać o tym, że konto walutowe pozwoli nam na sprawdzenie stanu konta w każdym momencie. Mamy dostęp do bankowości 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Interesującą zaletą jest również możliwość bezproblemowego wykonania przelewu za granicą, jak i w Polsce. Niewiele osób wie, ale inwestowanie zagranicznej waluty na koncie to kolejna zaleta!

Podsumowanie teraz wiesz co wybrać!

Konto walutowe to z pewnością interesujący wybór dla każdego, kto pragnie dużo podróżować i nie martwić się o fundusze. To właśnie dzięki takim kontom będziecie mogli wypłacać pieniądze z każdym bankomacie na świecie. Oraz bez problemu opłacać zakupy i płacić za usługi przelewami i nie martwić się o przewalutowanie.

Z tego właśnie powodu zachęcamy do szczegółowego zapoznania się ze wszystkimi ofertami. Pamiętajmy również o tym, że różne banki oferują specjalne promocje, gdzie możemy otrzymać w prezencie dodatkowe pieniądze. Możemy je otrzymać za, na przykład, zaproszenie znajomego jako klienta do programu walutowego.

To już zależy od ciebie którą ofertę wybierzesz. Pamiętaj jednak, aby szczegółowo przejrzeć wszystkie możliwości i porównać z konkurencją!