0/50 ratings

 

Kredyt Konsolidacyjny Porównanie – Zobacz Najlepszy Ranking 2019

W dzisiejszych czasach kredyty stały się nieodzowną częścią źródła funduszy nie tylko dla firm, ale również dla wielu osób. Bardzo często klienci decydują się na kredyt konsolidacyjny online, szczególnie wtedy gdy muszą spłacać kilka pożyczek w tym samym czasie. Jednakże, jakie niesie za sobą korzyści?

W czym jest lepszy od innych rodzajów pożyczek a w czym gorszy? Na wszystkie te pytania i więcej znajdziecie odpowiedź w poniższym tekście! Artykuł ten ma za zadanie przybliżyć wam najważniejsze właściwości kredytu konsolidacyjnego oraz jego najważniejsze cechy.

Czym jest kredyt konsolidacyjny? Wszystko co musisz wiedzieć!

Kredyt konsolidacyjny to tak naprawdę połączenie wszystkich rodzajów pożyczek, z jakich do tej pory skorzystaliśmy, i połączenie je w jeden, większy kredyt. Jest to najprostsza i bardzo okrojona definicja kredytu konsolidacyjnego, lecz w gruncie rzeczy na tym właśnie polega.

Powodem, dla którego ludzie coraz częściej decydują się skorzystać z możliwości kredytu konsolidacyjnego jest po prostu redukcja oprocentowania, a co za tym idzie odsetek. W wielu przypadkach kredyty są różnie oprocentowane i działają one na różnych zasadach. Jednakże, warto pamiętać o kilku rzeczach związanych z kredytami konsolidacyjnymi.

Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny:

  1. Skontaktuj się z naszą stroną, aby otrzymać najdogodniejszy kredyt konsolidacyjny.
  2. Uzupełnij wszystkie dane.
  3. Po skontaktowaniu się konsultanta, opisz ilość kredytów oraz ich rodzaj.
  4. Po zapoznaniu się z sytuacją, zostaniesz przekierowany do placówki, która zaoferować może najatrakcyjniejszy kredyt konsolidacyjny.

Jakie korzyści niesie za sobą kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych?

Po pierwsze, kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych nie obniża znacząco oprocentowania, na jaki wzięto poszczególny kredyt. Oczywiście istnieją banki, które zagwarantują oprocentowanie niższe o 1-2%. Niestety, w wielu przypadkach obniżenie rat comiesięcznych związane jest po prostu z przedłużeniem okresu spłaty.

Po drugie, wykorzystanie kredytu konsolidacyjnego nie zawsze jest opłacalne, gdyż z każdym kolejnym miesiącem, rosną nam również odsetki. Mimo tego, że w niektórych sytuacjach mamy szansę na obniżone oprocentowanie, to powinniśmy przemyśleć to, czy w rzeczywistości opłaca nam się skorzystać z tej oferty.

Jakie są rodzaje kredytów konsolidacyjnych?

Rozróżniamy kilka rodzajów kredytów konsolidacyjnych, z czego dwa są najpopularniejsze. Mowa tutaj o kredycie konsolidacyjnym gotówkowym oraz hipotecznym. Jak sama nazwa wskazuje, kredyt ten wiąże się z wykorzystaniem hipoteki. Innymi słowy, jest to zabezpieczenie pożyczki dla banku w postaci naszej nieruchomości.

W przypadku kredytów konsolidacyjnych hipotecznych, umowa podpisywana jest na dłuższy okres, a co za tym idzie raty są mniejsze. Jednakże, im dłuższy czas pożyczki, tym większe odsetki mogą narosnąć.

Drugim rodzajem tego typu kredytu jest kredyt konsolidacyjny gotówkowy. W tym przypadku nie musimy wykorzystywać nieruchomości czy innych środków jako zabezpieczenia. Niestety, ilość gotówki, jaką możemy otrzymać na ten rodzaj kredytu jest mniejsza, a oprocentowanie nie jest tak atrakcyjne, jak w przypadku kredytu konsolidacyjnego hipotecznego.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego kredytu?

Kredyt konsolidacyjny, jak zresztą prawie każdy kredyt, charakteryzuje się kilkoma niezmiennymi czynnikami. Czynniki te wpływają oczywiście na ilość pieniędzy, jakie otrzymamy, na okres na jaki zobowiązywać będzie pożyczka oraz oczywiście na wiele innych aspektów.

Z tego właśnie względu powinniśmy przede wszystkim zapoznać się z zasadami, na jakich dany kredyt zostanie nam przydzielony – czy będzie to kredyt konsolidacyjny gotówkowy, hipoteczny, czy może inny? Oprócz tego, musimy oczywiście spojrzeć na okres zobowiązywania. W wielu przypadkach kredyty te brane są na okres dłuższy, co pozwala obniżyć ratalne składki.

Nie możemy jednak zapominać o oprocentowaniu. Oprocentowanie jest w z reguły niższe niż w przypadku zwykłych kredytów. Jednakże, oprócz oprocentowania, ponosić możemy również koszty prowizji. Koszty te różnią się i mogą wynosić o jedynie 1% do nawet 6%.

Kredyt konsolidacyjny zalety:

  • Możliwość połączenia kilku kredytów w jeden
  • Możliwe obniżone oprocentowanie po połączeniu kredytów
  • Możliwość obniżenia spłat miesięcznych poprzez przedłużenie okresu spłaty

Jakie dokumenty potrzebujemy, aby sprawnie załatwić wszelkie formalności?

Każdy bank wymaga od nas innych dokumentów dodatkowych. Jednakże, możemy być pewni, że podstawowymi dokumentami, jakie z pewnością należy przygotować, będą dowody tożsamości (zarówno Twoje jak i małżonka), zaświadczenie o zarobkach (może to być umowa o pracę, świadczenia emerytalne, umowy zlecenia, wpływy z działalności gospodarczej czy świadczenia rentowe.

Ponadto, będziemy potrzebować również umów i innych zaświadczeń, które wskazują na poprzednie umowy kredytowe. Opcjonalnie potrzebne będą również wyciągi z konta bankowego oraz numery bądź numer rachunków, na który powinny trafić pieniądze.

Pamiętajmy, że w przypadku kredytu konsolidacyjnego hipotecznego, będziemy również potrzebować akt własności nieruchomości bądź działki rolnej. Do tego warto przygotować odpis z księgi wieczystej, dokument z wyceną nieruchomości oraz potwierdzenie wpisu hipoteki do księgi wieczystej.

Kredyt konsolidacyjny ranking prawdę nam powie!

Kredyt konsolidacyjny ranking to zestawienie najlepszych obecnie kredytów konsolidacyjnych na rynku. Od początku istnienia tego rodzaju pożyczki pojawiały się coraz to nowsze listy najlepszych ofert. Listy te przygotowywane były przez specjalistów w dziedzinie finansów.

Dzięki temu każda osoba, która nie miała zielonego pojęcia o bankowości czy o inwestycjach mogła znaleźć rzetelną i opłacalną ofertę. W dzisiejszych czasach rankingi kredytów konsolidacyjnych są na tyle rozbudowane, że zawierają nie tylko podstawowe informacje, ale szczegółowy opis. Dzięki temu wiemy dlaczego dany kredyt jest najlepszy na rynku i dlaczego konkurencyjne oferty nie mogą się nawet równać.

Dobrym rozwiązaniem będzie również znalezienie strony, która oprócz zestawienia najlepszych kredytów na rynku udostępni nam również kalkulator kredytów konsolidacyjnych! Wtedy będziemy mogli dostosować nasze wymagania i sprawdzić najlepszy możliwy pakiet mając na uwadze nasze własne potrzeby.

Wyżej wspomniany kalkulator kredytu konsolidacyjny pozwoli nam oczywiście obliczyć najlepszą opcję.

Kredyt konsolidacyjny online gdzie najłatwiej dostać?

Jeśli zastanawiasz się gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny, to z pewnością warto wybrać się do lokalnych placówek banków. Oprócz tego, zalecane jest również z zapoznaniem się z taką ofertą jak kredyt konsolidacyjny online.

Niewiele osób wie, lecz wykorzystanie internetu może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt jak dużo czasu zaoszczędzimy. Dlatego skorzystaj z kredytu konsolidacyjnego przez Internet, sprawdź która oferta będzie najlepsza!