.

0/50 ratings

Kredyt Samochodowy Porównanie – Zobacz Najlepszy Ranking 2019

Który kredyt samochodowy najlepszy? Sprawdź ranking kredytów samochodowych i dowiedz się wszystkiego! Wiele osób zastanawia się czy warto jest pożyczać pieniądze na samochód. W dobie pożyczek i kredytów na niemal każdą rzecz, kredyt samochodowy jest rzeczą całkowicie normalną i coraz częściej praktykowaną w naszym społeczeństwie.

Nic więc dziwnego że prawie każdy bank ma w swojej ofercie możliwość złożenia wniosku o pożyczkę na samochód. Dzisiejszy artykuł dostarczy wam wszelkich wiadomości dotyczących kredytu samochodowego. Przedstawimy wam podstawowe informacje na temat tego rodzaju kredytu.

Omówimy najważniejsze czynniki wpływające na możliwość udzielenia pożyczki oraz zaproponujemy najlepsze rozwiązania, aby wybrać kredyt, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, gdzie również wspomnimy o kalkulatorze kredytu samochodowego.

Poza tym powiemy o możliwości złożenia wniosku online. Na koniec zostawimy najlepsze smaczki, które to pozwolą nam wybrać najodpowiedniejszy, najbardziej oszczędny i najatrakcyjniejszy model pożyczkowy w Polsce.

Zanim jednak zaczniemy, czym jest kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy to kredyt, który w formie jest bardzo podobny do innych form pożyczek. Ma jednak on jeden, z góry założony cel – samochód. Mowa tutaj nie tylko o kupnie, ale również wykupie. W niektórych przypadkach chodzi też o modyfikowanie czy naprawianie samochodów, szczególnie zabytkowych lub walczących o to miano.

Kredyt ten jest kredytem celowym, a więc możemy również liczyć na to, że oprocentowania, prowizje i inne dodatkowe koszty będą niższe niż w przypadku ogólnej pożyczki gotówkowej. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale kredyt samochodowy nie dotyczy jedynie czterokołowców!

O kredyt ten można się również ubiegać jeśli mamy w planach kupno motocyklu, skutera, oraz wielu innych pojazdów.

Niestety, w niektórych przypadkach kredyt samochodowy działa podobnie do hipotecznego, gdzie to bank lub firma pożyczająca pieniądze wpisana jest jako współwłaściciel. Na szczęście, taka praktyka nie jest wszędzie stosowana i możliwe jest oczywiście znalezienie kredytu samochodowego bez dopisywania banku jako współwłaściciela.

Pewną zaletą korzystania z kredytu samochodowego jest możliwość otrzymania dodatkowych zniżek – w szczególności zniżki na ubezpieczenie cywilne i Auto Casco. W niektórych sytuacjach zniżki na OC i AC wynoszą nawet 15% i sumują się z innymi zniżkami!

Jak wziąć kredyt samochodowy:

  1. Wpisz kwotę, na jaką chciałbyś otrzymać kredyt.
  2. Uzupełnij pozostałe dane, w tym długość okresu kredytowania, cenę samochodu oraz jego wiek.
  3. Na podstawie powyższych danych kalkulator obliczy najatrakcyjniejszą ofertę spośród wielu różnych banków.
  4. Teraz wystarczy wybrać ofertę i uzupełnić dane.
  5. Poczekaj na odpowiedź konsultanta i doprecyzuj szczegóły.

Kredyt samochodowy czy gotówkowy zestawienie

Jak już wspomnieliśmy, jest to kredyt na z góry określony cel. Oznacza to, że oprocentowanie jest niższe. Niższe są również prowizja oraz inne dodatkowe opłaty. Kolejną rzeczą, która sprawia, że kredyt samochodowy przoduje nad kredytem gotówkowym jest dodatkowe zabezpieczenie.

Takie zabezpieczenia mają formę rejestracji auta. Do niej wlicza się zastaw rejestrowy, cesja polisy ubezpieczeniowej, przewłaszczenie auta na rzecz banku oraz depozyt karty pojazdu.

Kredyt samochodowy ma jednak pewne minusy. Jednym z nich jest fakt, że bardzo często wymagany jest wkład własny. Oznacza to, że nie będziemy mogli składać wniosku o kredyt jeśli nie będziemy w stanie dostarczyć wkładu własnego. Kredyty gotówkowe są zatem o wiele prostsze w otrzymaniu.

Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w niektórych przypadkach wystarczy jedynie przedstawić dowód oraz zaświadczenie o zarobkach.

Kredyt samochodowy kalkulator i porównania

Bardzo dobrym rozwiązaniem na znalezienie najlepszego kredytu samochodowego będzie oczywiście porównać najlepsze oferty na rynku. Jak to zrobić? Po zapoznaniu się z najważniejszymi czynnikami, które wpływają na oprocentowanie oraz kwotę odsetek, jakie przyjdzie nam płacić, warto wszystkie dane uzupełnić w specjalnie przygotowane kalkulatory.

To one pozwolą nam natychmiastowo porównać obie oferty, sprawdzić która może być lepsza. Co jeśli nadal nie wiemy w jaki sposób wybrać odpowiednie oferty do porównania? Wtedy najlepszym sposobem będzie sprawdzenie rankingu kredytów samochodowych!

Kredyt samochodowy zalety:

  • Zminimalizowana formalność
  • Lepsze oferty niż w przypadku kredytów gotówkowych lub innych
  • Kredyt na z góry określony cel, a więc niższe opłaty
  • Niższa prowizja

Jak wybrać? Sprawdź kredyt samochodowy ranking!

Rankingi przygotowywane są przez osoby, które tematykę finansów znają jak własną kieszeń. Z tego właśnie powodu dokładnie wiedza na co zwrócić uwagę, jakie promocje będą warte uwagi oraz które oferty najlepiej omijać szerokim łukiem.

Jednakże, przy przeglądaniu kredytów samochodowych umiejscowionych w rankingach powinniśmy zawsze patrzeć na datę publikacji, gdyż promocyjne oferty i atrakcyjne oprocentowania zmieniają się z dnia na dzień. Z tego powodu coś, co mogło być najlepszą opcją kredytową na początku roku kilka miesięcy później może się okazać jedną z najgorszych możliwości!

Dlatego należy uważać nawet w przypadku przeglądania rankingów kredytów samochodowych. Należy pamiętać o podstawowych czynnikach, dzięki którym każda pożyczka na samochód jest dobra bądź zła.

Czy możliwe jest otrzymanie kredytu samochodowego przez internet?

Kredyt samochodowy przez internet to z pewnością interesująca opcja i jak się okazuje, wcale nie taka niemożliwa! W dzisiejszych czasach online można załatwić prawie wszystko – w tym złożyć wniosek o pożyczkę na samochód. Oczywiście składanie wniosku przez Internet wiąże się z przygotowaniem większej ilości dokumentów.

Przede wszystkim będziemy musieli przygotować zeskanowane dokumenty tożsamości oraz wszelkie inne zaświadczenia. Chodzi tutaj w szczególności o te, które udowodnią naszą zdolność kredytową.

Kredyt samochodowy teraz już wszystko wiesz!

Wybranie odpowiedniego kredytu jest niezwykle ważne nie tylko z punktu widzenia finansowego. Taka pożyczka to zobowiązanie na wiele lat, z którego co miesiąc należy się wywiązywać. W przeciwnym razie możemy nie tylko stracić dostęp do samochodu, ale również pojawia się inne przykre konsekwencje, w tym oczywiście kwestie prawne.

Z tego powodu pomyśl dwa razy zanim zdecydujesz się na konkretny kredyt samochodowy!