Najlepsze kredyty dla firm

Pozycja

NR 1

Marża

od 0.00 %

Prowizja

7.99 %

Min. okres istnienia firmy

12 msc

Waluta

PLN

Pozycja

NR 2

Marża

1.50-3.50 %

Prowizja

2.00 %

Min. okres istnienia firmy

12 msc

Waluta

PLN

Kredyt obrotowy - Bank BPS

Pozycja

NR 3

Marża

1.50-3.50 %

Prowizja

1.50 %

Min. okres istnienia firmy

12 msc

Waluta

PLN, EUR, USD

Kredyt obrotowy MSP - PKO Bank Polski

Pozycja

NR 4

Marża

od 2.39 %

Prowizja

1.50 %

Min. okres istnienia firmy

0 msc

Waluta

PLN, EUR, USD,
CHF

Pozycja

NR 5

Marża

od 2.50 %

Prowizja

1.25 %

Min. okres istnienia firmy

12 msc

Waluta

PLN

Pozycja

NR 6

Marża

od 2.74 %

Prowizja

0.00 %

Min. okres istnienia firmy

12 msc

Waluta

PLN

Pożyczka MSP - PKO Bank Polski

Pozycja

NR 7

Marża

od 2.89 %

Prowizja

2.00 %

Min. okres istnienia firmy

18 msc

Waluta

PLN

Pozycja

NR 8

Marża

od 2.99 %

Prowizja

1.25 %

Min. okres istnienia firmy

24 msc

Waluta

PLN

Pozycja

NR 9

Marża

od 3.00 %

Prowizja

1.25 %

Min. okres istnienia firmy

24 msc

Waluta

PLN

Pożyczka dla Przedsiębiorców - ING Bank Śląski

Pozycja

NR 10

Marża

3.00-8.00 %

Prowizja

0.00 %

Min. okres istnienia firmy

6 msc

Waluta

PLN

0/50 ratings

 

Kredyty dla firm – wszystko, co musisz o nich wiedzieć!

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to dla wielu okazja, aby nie tylko się wzbogacić się, ale również poszerzyć swoją wiedzę oraz zdobyć doświadczenie. Oczywiście aby w pełni cieszyć się z możliwości, jakie daje własna firma oraz rozwijać się należycie, niekiedy potrzebujemy wsparcia finansowego. Kredyty dla małych firm to z pewnością interesujące rozwiązanie dla każdego, kto dopiero rozpoczął swoją przygodę z działalnością lub dla tych, którzy starają się zainwestować duże pieniądze w nowy projekt w już rozwiniętej firmie. Dowiedz się zatem czym są kredyty dla firm, jakie są wady i zalety, różnicę między firmowymi, a prywatnymi pożyczkami. Sprawdź również w jaki sposób obliczyć najlepszą opcję oraz na jakich zasadach działają rankingi kredytów dla firm!

Jak wziąć kredyt firmowy:

  1. Wybierz jedną z polecanych instytucji bankowych.
  2. Kliknij „Zapytaj o ofertę” i zapoznaj się ze szczegółowym zestawieniem.
  3. Aby dopytać o szczegóły, wypełnij formularz kontaktowy.
  4. W niektórych przypadkach podajemy również podstawowe informacje dotyczące interesującego nas kredytu, dzięki czemu konsultant zadzwoni do nas lub skontaktuje się z nami dzięki innej formie kontaktu.

Czym są kredyty firmowe?

Kredyty dla firm to zwyczajne pożyczki, które przewidziane zostały dla przedsiębiorców, którzy zamierzają przeprowadzić infrastrukturyzacje, zakupić nowe maszyny do firmy, przeprowadzić modernizację obecnych urządzeń, czy po prostu zainwestować w nowy projekt. Z powodu swojej charakterystyki, firmy bardzo często korzystają z kredytów jako źródła finansowania. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm decyduje się wykorzystać pożyczki, aby poprawić płynność finansową firmy.

Z powodu wzrastającej popularności, kredyty firmowe dostępne są w coraz to bardziej zróżnicowanych opcjach. Dlatego możemy wyróżnić trzy rodzaje kredytów:

Kredyt inwestycyjny

Jak sama nazwa wskazuje, przeznaczeniem tej pożyczki jest dofinansowanie projektu. W wielu przypadkach oznacza to inwestycję w środki trwałe firmy lub modernizację maszyn czy innych urządzeń. Oznacza to, że bardzo często kredyty inwestycyjne wykorzystywane są do domów, wynajmowanych obiektów, licencji, produktów czy innych maszyn. Kredyty inwestycyjne, z racji swojego przeznaczenia, są bardzo wysokie. Z tego powodu czas ich spłaty jest długi. Oczywiście wszystko zależy od tego jaki cel inwestycyjny sobie obierzemy oraz na jakie dokładnie warunki umówimy się z przedstawicielem.

Kredyt hipoteczny

W przypadku kredytu hipotecznego mamy do czynienia z pożyczką pieniędzy, gdzie ubezpieczeniem kredytu staje się nieruchomość, którą zamierzamy zakupić, zmodernizować, czy po prostu wyremontować. Oczywiście oznacza to, że jest to kredyt przyznawany najczęściej osobom, które potrzebują dodatkowych funduszy na przygotowanie biura lub miejsca pracy, a w niektórych sytuacjach, przy pracy domowej, własnego zacisza.

Kredyt obrotowy

Coraz popularniejszy rodzaj kredytu dla firm. Kredyt obrotowy najczęściej spotykany jest jako źródło finansowe przeznaczone do poprawienia sytuacji w firmie. Kredytem obrotowym często płacimy pensje osobom pracującym w naszej firmie czy po prostu wykorzystamy fundusze na opłaty rachunków, które powiązane są z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Należy pamiętać, że w przypadku tego kredytu musimy mieć niemalże idealną historię kredytową. Co więcej, warto również zadbać o ponad przeciętną zdolność kredytową.

Co dokładnie dają nam kredyty dla firm

Główną zaletą, o której niewątpliwie nie powinniśmy zapominać, jest możliwość dostosowania sobie kwoty pożyczki oraz innych elementów do potrzeb firmy. Oznacza to, że ilość funduszy, jakie zostaną nam przydzielone, zostanie dopasowana według sprawdzonych wytycznych. Warto również odnotować, że coraz więcej doradców finansowych decyduje się pomagać firmom oraz wybierać te kredyty, które będą jak najbardziej sprzyjać klientowi. Interesującym jest również fakt, że w wielu przypadkach to właśnie rozmowa z konsultantem może przekonać pożyczkobiorcę o zrezygnowaniu z wzięcia pożyczki, gdyż inwestycja czy pomysł może okazać się nieprawdziwym.

Kredyty dla firm zalety:

  • Lepsza oferta w przypadku dużych kwot na bardziej sprecyzowany cel
  • Kredyt indywidualnie dopasowany do każdej firmy
  • Możliwość skonsultowania inwestycji ze specjalistą
  • Możliwość kredytowania dla małych przedsiębiorców

Kredyty dla firm wszystkie wady o jakich powinniśmy wiedzieć

Niestety, każda róża ma kolce i w przypadku kredytów dla firm, tych kolców jest kilka. Główną wadą jest z pewnością gorsza dostępność kredytu dla młodych przedsiębiorców. Wada ta dotyczy przede wszystkim firm, które dopiero rozpoczęły swoją działalność. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, gdyż początki biznesu nie zawsze mogą być kolorowe. Inną, dosyć ważną wadą, o której powinniśmy wspomnieć, jest fakt, że cały proces związany z otrzymaniem kredytu jest niesamowicie skomplikowany. Co więcej, jest on jeszcze bardziej skomplikowany jeśli znajdziemy się w sytuacji, gdzie trzeba zeskanować dokumenty i potwierdzić naszą tożsamość. Oczywiście wiele osób może się również zastanawiać akie są różnice między kredytem firmowym, a prywatnym?

Kredyty dla małych firm czy dużych przedsiębiorstw?

Wybór ten tak naprawdę jest całkowicie zależny od wydatków, jakie przewidujemy w firmie. Oczywiście duża firma, która planuje inwestycje zakrojoną na szeroką skalę powinna skorzystać z oferty kredytów dla dużych przedsiębiorstw. Oczywiście wciąż pamiętamy o tym, aby odpowiednio dobrać ofertę. Jak to zrobić? Istnieją dwie możliwości do wyboru – bazowanie na specjalnie przygotowanych zestawieniach oraz wykorzystanie własnego umysłu do wykalkulowania całego procesu kredytowego.

Jak obliczyć najlepszą opcję? Kredyt dla firm kalkulator

Oczywiście wiele osób zdaje sobie sprawę jak dużo interesujących ofert znaleźć można na Internecie. Jednakże, wiele z nich tak naprawdę bazuje na ofertach promocyjnych oraz zniżkach, które w przeciągu miesiąca znikną, a co za tym idzie nasza zniżka wraz z nimi! Z tego właśnie powodu warto dowiedzieć się więcej o kalkulacji, zapoznać się z najważniejszymi czynnikami wpływającymi na daną ocenę – jeśli takie istnie elementy naprawdę istnieją, a następnie złożyć wniosek.

Jeśli nie zamierzasz przeprowadzać kalkulacji za każdym razem jak znajdziesz interesujący dla Ciebie produkt, warto zapoznać się z rankingiem kredytów dla firm. W tych listach najważniejszymi elementami oczywiście są stopień oprocentowania, rodzaj pożyczki, czas trwania kredytu oraz wiele innych, niezwykle ważnych elementów.